فروش نونیل فنول اتوکسیلات یا اتوکسیله با قیمت مناسب

نونیل فنول اتوکسیلات چیست و چه کاربردی دارد؟

نونیل فنول اتوکسیلات در نیمه ی دوم قرن بیستم معرفی شد و در کشور های مختلف کاربرد زیادی پیدا نمود. به طور مثال در ایالات متحده در سال ۱۹۹۵ میلادی ۵۰۰ میلیون پوند از آن مصرف گردید. این افزودنی در فرمولاسیون طیف وسیعی از شوینده ها،رنگ، چسب، امولسون دفع آفات و روغن های تراش کاری به کار برده می شود.در ادامه با بازارسنج باشید.

تصویری از مایعات نونیل قنول اتوکسیلات

  • در شوینده ها : نونیل فنول های اتوکسیله با گریدهای مختلف در شوینده های جامد و مایع،مایع ظرفشویی و شیشه پاک کن ها استفاده میشود.
  • در نساجی : به عنوان پاک کننده اولیه پشم،به عنوان امولسیفایر،آنتی استاتیک و روان کننده استفاده میشود.
  • در کشاورزی به عنوان امولسیفایر استفاده میشود.
  • در لاتکس و واکس ها به عنوان امولسیفایر محلول در آب استفاده میشود.
  • در چربیها و روغن به عنوان امولسیفایر استفاده میشود.
  • این محصول معمولا در بسته بندی بشکه های ۲۰۰ و  ۲۲۰ کیلویی به فروش میرسد.
  • کشورهای تایوان و ایران این محصول را تولید میکنند.

کاربردهای عمومی نونیل فنول اتوکسیلات NPE

NPE6 :سورفکتانت غیر یونی،امولسیفایر خوب،دارای قدرت مرطوب کنندگی،پایدار کننده،به عنوان شوینده های کمکی در سیستم های کربنی

کاربرد : در پاک کننده ها و چربی گیرها،نساجی،صنعت چرم،تولید شوینده های خشک خانگی و صنعتی و در سوسپانسونهای غلیظ و دیگر فرمولاسیون سموم به کار میرود.

NPE9 : پاک کنندگی خوب،مرطوب کنندگی خوب

کاربرد:پاک کننده و شوینده،صنعت پارچه و کاغذ،رنگ و رزین،صنایع کشاورزی،فرمولاسیون امولسیون های آبکاری فلزات

NPE10 : ماده اولیه صابون میباشد و بسیار غلیظ است.در صنایع مختلف شیمیایی به عنوان پاک کننده،شوینده،حلال،تولید شامپو و صنایع نساجی کاربرد دارد.

NPE20 :به عنوان امولسیفایر،آنتی استاتیکو روان کننده

کاربرد:به عنوان پاک کننده اولیه پشم و در کودهای شیمیایی و رزین و صنایع نفتی استفاده میشود.

NPE30 : امولسیفایری محلول در آب و پایدار کننده،مقاوم در دمای بالا،مرطوب کننده،پخش کننده و یکنواخت کننده

کاربرد : در صنعت نساجی در مرحله رنگرزی،به عنوان یکنواخت کننده رنگ،در صنعت رنگ و رزین،به عنوان یکنواخت کننده رنگ و کمک به مرطوب شدن رنگدانه ها و در صنعت کشاورزی،برای سوسپانسونهای غلیظ دیگر فرملاسون سموم مورد استفاده قرار میگیرد.

نونیل فنل اتوکسیله که با نام‌های نونیل فنل اتوکسیلات یا صابون هم شناخته می‌شود، سورفکتانت غیریونی است که مانند سایر سورفکتانت‌های غیر یونی مخلوطی از ترکیبات اتوکسیله با تعداد متفاوت واحدهای اتیلن اکساید می‌باشد و بسته تعداد این واحدهای در گونه‌های صابون مول‌۶، صابون مول‌۱۰، صابون مول‌۲۰، صابون مول‌ ۳۰ و … موجود می‌باشد.

نونیل فنل‌های اتوکسیله در زمینه‌های مختلف مانند فرمولاسیون مواد شوینده و پاک‌کننده، امولسیفایرهای صنعتی، رنگ و رزین، پلیمریزاسیون امولسیونی و … استفاده می‌شوند. این ترکیبات در هر جایی که نیاز به افزایش فعالیت سطحی باشد، کاربرد دارند. شویندگی، قدرت امولسیون کنندگی و قدرت حل‌کنندگی این مواد بسیار خوب است. گریدهای مختلف NPE در کل مشکلات قابل توجهی در حمل کردن و انبار کردن ندارد و ترکیبات فرار و خورنده‌­ای نیستند.

خواص نونیل فنول اتوکسیله NPE

محصولات نونیل فنول اتوکسیلات ،امولسیفایرهای آب در روغن یا روغن در آب،مرطوب کننده،روان کننده و پخش کننده خوبب با پایداری بالا هستند.نونیل فنل های اتوکسیله،در زمینه های مختلف مانند فرمولاسیون مواد شوینده و پاک کننده،اولسیفایرهای صنعتی،رنگ و رزین،پلیمریزاسیون امولسیونی و .. استفاده میشوند.این ترکیبات در هر جایی که نیاز به افزایش فعالیت سطحی باشد،کاربرد دارند.شویندگی،قدرت امولسیون کنندگی و قدرت حل کنندگی این مواد بسیار خوب است.

آلکیل مورد استفاده در ساختار نونیل فنول اتوکسیلات معمولا ۸ یا ۹ کربن دارد و بخش آبگریز مولکول را تشکیل می دهد. به دلیل عملکرد بهتر عمدتا از آلکیل های شاخه دار در ساخت آلکیل فنل ها استفاده می شود. آلکیل فنل های اتوکسیله علاوه بر این نام ، مترادف هایی نظیر پلی اکسی اتیلن آلکیل فنل، نونوکسینول و تریتون نیز دارند. این ترکیب از واکنش آلکیل فنل مربوطه با تعداد مورد نیاز از اتیلن اکساید سنتز می شود. در نمونه های صنعتی توزیعی از نمونه های اکسی اتیلنی وجود دارد و مقدار میانگین آن ها را به عنوان n گزارش می نمایند.

با افزایش تعداد واحد اکسی اتیلن ( n)، سورفکتانت آبدوست تر می شود. در مواردی که n بین ۱ تا ۵ باشد سورفکتانت حاصله در آب انحلال ناپذیر و در روغن انحلال پذیر است. سورفکتانت های حاوی بیش از ۵ واحد اکسی اتیلن در آب انحلال پذیر و در روغن انحلال ناپذیر خواهد بود. آلکیل فنل های اتوکسیله در محیط های گرم و اسیدی رقیق یا قلیایی و یا اکسید کننده پایدارند.

انواع انحلال ناپذیر در آب بیشتر به عنوان امولوسیون کننده آب در روغن، کنترل کننده کف و کمک حلال و انواع انحلال پذیر در آب بعنوان امولسیون کننده روغن در آب برای ساخت رنگ های آب پایه، امولوسیون های دفع آفات، محصولات آرایشی بهداشتی و نیز شوینده ها به کار برده می شود. در انواع مختلف فرمول های معمولاً ۱ تا ۲۰% از آلکیل فنل اتوکسیله های به کار می رود.

اطلاعات عمومی نونیل فنول اتوکسیلات

تصویری از اطلاعات محصول نونیل فنول اتوکسیلات

۱۰۰%
تضمین قیمت مناسب
  • قیمت مناسب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟